Maraton az Antarktiszon
Videó: Maraton az Antarktiszon

Tartalom

Nem vagyok profi sportoló. Bár aktívan nőttem fel és eveztem a gimnáziumban, visszautasítottam egy evezősösztöndíjat az egyetemre, mert azt gondoltam, hogy túl kemény. De egy főiskolai félév során, Sydney -ben, Ausztráliában felfedeztem valamit, ami nagyon tetszett: a futás. Ez volt a módja annak, hogy várost lássak, és ez volt az első alkalom, hogy a futást "szórakozásnak" gondoltam. Egyesítette a felfedezés és a gyakorlás érzését.

De egy ideig a futás csak edzés volt-hetente néhányszor négy-öt mérföld körül lebegettem. Aztán 2008 -ban a bostoni Massachusetts General Hospital -ban kezdtem dolgozni, és a bostoni maraton előtti este segítettünk egy vacsora megszervezésében. Az egész élményt körülvevő energia elsöprő volt. Emlékszem, azt gondoltam: "Ezt meg kell tennem". Soha nem futottam még versenyt, de azt gondoltam, hogy edzéssel tényleg meg tudom csinálni!

És megtettem. A bostoni maraton lefutása teljesen elképesztő volt – ez minden, amiért feltörték. 2010 -ben futottam, majd 2011 -ben és 2012 -ben. De amíg futottam a kevés maratont, a nővéremnek, Taylornak volt egy másik célja is: futni mind a hét kontinensen. Ekkor találtuk meg az Antarktisz Maratont – egy versenyt egy szigeten, közvetlenül a fő kontinens mellett, King George Island néven. A probléma: Négyéves várólista volt.

A vártnál egy évvel korábban, 2015 márciusában azonban sikerült indulnunk. Az Antarktiszra érkező turisták száma minden évben korlátozott, általában egy hajóra, 100 utassal. Elkezdtünk tehát mindent kitalálni, az útlevelektől és a viszonossági díjaktól kezdve a csomagolásig (jó futócipő; napszemüveg, amely megvédhet a fagyos esőtől és az erős vakítástól; szélálló, meleg ruhák). A terv: Töltsön 10 éjszakát egy utólag felszerelt kutatóhajón körülbelül 100 másik futóval. Összességében körülbelül 10 000 dollárba került személyenként. Amikor lefoglaltuk, azt gondoltam: „Ez az nagyon pénzt!" De elkezdtem elrakni fizetésenként 200 dollárt, és meglepően gyorsan összeadódott.

Első nézetek az Antarktiszon

Amikor először láttuk az Antarktisz kontinenst, pontosan az volt, amilyennek elképzeltük – gigantikus, hegyvidéki gleccserek zuhannak a tengerbe, és mindenhol pingvinek és fókák.

Sok országnak van kutatási bázisa a George György -szigeten, így nem igazán hasonlít az Antarktisz tankönyvre. Zöld és sáros volt, némi hótakaróval. (A versenyt ott rendezik, hogy a futók hozzáférjenek a segélyszolgálathoz.)

A verseny napján nagyon különböző sajátosságok is voltak. Egyrészt saját palackozott vizet kellett vinnünk a szigetre. A táplálék-kiegészítők és rágcsálnivalók terén pedig nem tudtunk olyat hozni, aminek volt olyan csomagolóanyaga, ami elrepülhetett volna; zsebünkbe vagy műanyag edénybe kellett tennünk, hogy hordozzuk. A másik furcsa dolog: a vécé helyzet. A rajt-/célvonalon sátor volt vödörrel. A versenyszervezők nagyon szigorúak a félrehúzódás és az út szélén való bepisilés tekintetében – ez nagy nem-nem. Ha menned kell, menj a vödörbe.

A verseny előtti este minden cuccunkat fertőtlenítenünk kellett-nem vihet be semmit, ami nem őshonos az Antarktiszra, például diót vagy magot, amit a cipőjébe akadhat, mert a kutatók és a természetvédők nem akarják a turistákat összezavarja az ökoszisztémát. A hajón minden versenyfelszerelésünket be kellett szereznünk, majd az expedíció személyzete nagy piros vizesruhákat adott nekünk, hogy felvegyük minden futófelszerelésünket, hogy megvédjünk minket a fagyos tengeri fröccsenéstől az állatövön, vagy felfújható csónakot, a partra.

A verseny maga

A verseny március 9-én volt, az Antarktisz nyári szezonjában-a hőmérséklet körülbelül 30 Fahrenheit volt. Valójában ez volt melegítő mint amikor Bostonban edzettem! A szélre kellett vigyáznunk. 10 foknak tűnt; fájt az arcod.

De az Antarktisz Maratonnak nincs nagy felhajtása. Eljutsz a kezdő karámhoz, felveszed a cuccaidat, és indulsz. Nincs sokáig állni sem; hideg van! Egyébként a 100 futó ember közül csak körülbelül 10 ember futott versenyszerűen. A legtöbben csak azért csináltuk, hogy azt mondják, lefutottunk egy maratont az Antarktiszon! A maraton szervezői pedig arra figyelmeztettek minket, hogy az extrém körülményekre való tekintettel, a hidegtől a burkolatlan pályáig körülbelül egy órával lassabb időnk legyen, mint a szokásos maratoni idő.

Csak a félmaratont terveztem megtenni, de ha már ott vagyok, úgy döntöttem, hogy teljes mértékben elmegyek. A külön rajt- és célvonallal rendelkező egyenes út helyett a pálya hat, 4,3 mérföldes, nagyon durva földútból álló hurokból állt, sok rövid dombbal. Először azt hittem, hogy a hurkok szörnyűek lesznek. Bele egy maraton körben? De végül klassz volt, mert ugyanaz a 100 ember, akivel az imént egy hetet egy hajón töltött, mind szurkoltak egymásnak, miközben elhaladtak. Elhatároztam, hogy felsétálok az összes dombra, hogy ne fárasszam ki magam, és lefussam a lejtőket és a síkságokat. Ezen a terepen navigálni volt messze a legnehezebb. De őszintén szólva, ami a fizikai erőfeszítést illeti, az Antarktisz könnyebb volt, mint Boston!

A célvonal átlépése

A befejezés meglepően jó érzés volt. Gyors volt-átlépte a célvonalat, megszerezte az érmét, átöltözött, és a hajóhoz ért. A fagyos szélnek és a tengeri permetnek köszönhetően a hipotermia nagyon gyorsan bekövetkezhet, ha izzadt vagy nedves. De bár gyors volt, emlékezetes volt; tehát minden más fajtól eltérően.

Ez a verseny azonban nem örök élet. A túra szervezői és az expedíció munkatársai óvatosak voltak a szigeten tartózkodó turistákkal, és a korlátozások és a természetvédelmi erőfeszítések megnehezíthetik, ha nem lehetetlenné tehetik az odautazást a jövőben. A Marathon Tours 2017 -ig is elfogyott! Azt mondom mindenkinek: "Menjen most! Foglalja le utazását!" Mert lehet, hogy nem kapsz még egy esélyt.

Vélemény a következőhöz:

Érdekes Az Oldalon

Mik azok a környezeti allergiák?

Környezeti allergia é egyéb allergiaA környezeti allergia immunválaz a környezetében lévő valamire, amely általában ártalmatlan. A környeze...