Szerző: Robert White
A Teremtés Dátuma: 25 Augusztus 2021
Frissítés Dátuma: 12 Lehet 2024
Anonim
Serena Williams megelőzte Roger Federert a legtöbb Grand Slam-győzelemért teniszben - Életmód

Tartalom

Hétfőn Serena Williams teniszkirálynő legyőzte Yaroslava Shvedovát (6-2, 6-3), így bejutott a US Open negyeddöntőjébe. A mérkőzés volt a 308. Grand Slam-győzelme, így több Grand Slam-győzelmet aratott, mint a világ bármelyik játékosa.

"Hatalmas szám. Azt hiszem, ez nagyon jelentős. Azt hiszem, ez valami olyasmi, ami igazán csak a karrierem hosszáról beszél,"-mondta Williams egy bírósági interjúban. "Igazán régóta játszom, de tudod, tekintve azt a következetességet is. Ez az, amire igazán büszke vagyok."

A 34 éves játékos több győzelmet aratott, mint Roger Federer, aki 307-gyel mögötte halad. Ezt az összeget csak a következő szezonban tudja növelni, mivel sérülése miatt kihagyja ezt a mérkőzést.

Ez mindenkit eltűnődött: ki vonul nyugdíjba a legtöbb győzelemmel?

"Nem tudom. Majd meglátjuk" - mondta Williams. "Remélhetőleg mindketten folytatjuk. Tudom, hogy tervezem. Tudom, hogy igen. Szóval meglátjuk."

Williams 10 egymást követő évben jutott be a negyeddöntőig a US Openen. Sajnos tavaly vereséget szenvedett Roberta Vincitől az elődöntőben, ami véget vetett neki, hogy újabb egymást követő Grand Slam-győzelmet szerezzen.

Ez azt jelenti, hogy .880 győzelmi százalékkal Williams csak három győzelemre van a 23. Grand Slam egyéni címétől. Ha nyer, akkor megtöri a döntetlent Steffi Graftel a legtöbb bajnoki címért az 1968 -ban kezdődött Open -korszakban.

A legendás sportoló ezután a tervek szerint Simona Halep, a 2014-es francia nyílt teniszbajnokság második helyezettje ellen lép pályára, aki egyben a világ ötödik legjobb női teniszezője.