Szerző: Sharon Miller
A Teremtés Dátuma: 19 Február 2021
Frissítés Dátuma: 26 Június 2024
Anonim
Joyciline Jepkosgei megnyerte a New York-i női maratont az első 26,2 mérföldes versenyén - Életmód

Tartalom

A kenyai Joyciline Jepkosgei nyerte a New York -i maratont vasárnap. A 25 éves sportoló 2 óra 22 perc 38 másodperc alatt futotta végig a pályát az öt városrészen – ez mindössze hét másodperccel maradt el a pályarekordtól. New York Times.

De Jepkosgei győzelme rengeteg más rekordot döntött meg: az ő ideje volt a második leggyorsabb egy nőnél a maraton történetében, és a leggyorsabb Bármi New York City Marathonon debütáló nő. Jepkosgei lett a legfiatalabb személy is, aki megnyerte a rangos versenyt a 25 éves Margaret Okayo 2001-es győzelme óta.IDŐ.

Noha a világ legnagyobb maratonjának megnyerése önmagában is csodálatos bravúr, talán még látványosabb, hogy Jepkosgei ez volt az első alkalom, hogy 26,2 mérföldes távot futott. Igen, jól olvastad. A New York City Maraton szó szerint Jepkosgei első teljes maratonja volt. Mint valaha. (Kapcsolódó: Miért ideges egy olimpiai triatlonista az első maratonjáról)

Jepkosgei versenye ebben az évben meredek volt. Legnehezebb ellenfele a kenyai Mary Keitany volt, aki négyszer nyerte meg a New York -i maratont, 2018 -ban is. Keitany végül mindössze 54 másodperccel ért célba Jepkosgei mögött, ezzel a hatodik egymást követő New York -i maratonon, amelyen Keitany befejezte a versenyt. első kettő. (Lásd: Hogyan készült fel Allie Kieffer a 2019 -es NYC maratonra)

Ami Jepkosgeit illeti, bevallotta újságíróknak, hogy először nem is sejtette, hogy megnyerte a maratont. "Nem tudtam, hogy megnyertem. A célom a verseny befejezése volt. [A] stratégiám az volt, hogy erősen fejezem be a versenyt" - osztotta meg. "De az utolsó kilométereken láttam, hogy a cél felé közeledem, és képes vagyok nyerni."

Annak ellenére, hogy Jepkosgei csak 2015 óta fut profi módon, már komoly eredményeket ért el. Ezüstérmet szerzett a 2017-es félmaraton-világbajnokságon Valenciában, Spanyolországban, bronzérmet szerzett a 2016-os afrikai bajnokságon, és világrekordokat állított fel a félmaratoni, 10-, 15- és 20-kilométeres futamokkal. nak nek WXYZ-TV. Márciusban, első amerikai útja során Jepkosgei megnyerte a New York-i félmaratont is.

Lehet, hogy viszonylag új a játékban, de Jepkosgei már mindenhol inspirálja a futókat. "Nem igazán tudtam, hogy nyerhetek" - mondta a nő A Boston Globe. "De minden tőlem telhetőt megtettem, hogy megcsináljam, hogy sikerüljön, és erősen végezzem."

Vélemény a következőhöz:

Javaslatunk

PPD bőrvizsgálat (tuberkulózis teszt)

A tiztított protein zármazék (PPD) bőrtezt olyan tezt, amely meghatározza, hogy van-e tuberkulóziuk (TB).A TB egy úlyo, általában a tüdő fertőzé, amel...
Orrváladék: ok, kezelések és megelőzés

A nyálka nem cak egy orrfolyáú anyag - valójában hazno célja van. Capdába ejti a baktériumokat, má baktériumokat é törmeléket, é m...